Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Głośnik Bluetooth - jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

28 kwietnia 2020 r.
Udostępnij
Głośnik Bluetooth - jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Muzyka to doskonały dodatek do rodzinnych spotkań i małych imprez plenerowych. Głośniki Bluetooth pozwolą nam na bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku praktycznie w każdym miejscu. Idealnie sprawdzą się przy grillu, pikniku czy podczas zwykłego odpoczynku w ogrodzie.

 

 

Głośnik Bluetooth – co to takiego?

Głośnik Bluetooth to niewielkie urządzenie umożliwiające odtwarzanie muzyki z telefonów, tabletów i innych sprzętów elektronicznych, które mogą przesyłać dźwięk za pomocą technologii Bluetooth. Dzięki specjalnie zamontowanym złączom niektóre głośniki umożliwiają także odtwarzanie muzyki z innych przenośnych źródeł takich jak karty microSD czy pamięć podręczna USB. Poza podstawowymi funkcjami wiele głośników posiada także niezliczone dodatki uatrakcyjniające urządzenie. Możemy wyróżnić tu np.: equlizer, radio FM lub funkcję karaoke.

 

Najważniejsze zalety głośników Bluetooth

 • Bezprzewodowe odtwarzanie – jeden z największych atutów głośników Bluetooth. Nie ma potrzeby stałego zasilania prądem, co pozwala na pełną swobodę odtwarzania muzyki w każdym miejscu.

 • Niewielkie wymiary i waga – to doskonała zaleta bezprzewodowych urządzeń, dzięki której produkt nie zajmuje wiele miejsca w naszym bagażu, a jego transport nie sprawi większych problemów.

 • Lepsza jakość niż w urządzeniach mobilnych – jakość głośników w urządzeniach mobilnych, takich jak laptop czy smartfon bardzo często nie jest zadowalająca, zwłaszcza kiedy słuchamy muzyki w większym gronie. Zdecydowana większość głośników Bluetooth zapewnia lepszą jakość dźwięku oraz wyższy poziom głośności.

 • Różnorodność – głośniki są dostępne w różnych wzorach, kolorach oraz wymiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Niska cena – większość głośników Bluetooth marki Blow oferuje dobrej jakości urządzenia w przystępnej cenie, dzięki czemu są one dostępna praktycznie dla każdego i nie obciążają zbytnio domowego budżetu.
    

  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika?

Wybierając głośnik Bluetooth, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 1. Moc głośnika – pierwszy ważny parametr w przypadku głośników informujący o natężeniu dźwięku, jakie urządzenie jest w stanie wytworzyć. Te do 10W sprawdzą się idealnie, jeśli zamierzamy słuchać muzyki sami lub w wąskim gronie. Jeżeli zamierzamy wykorzystać go także podczas większych imprez, warto wybrać model, który charakteryzuje się większą mocą głośnika

 2. Liczba głośników - w niektórych głośnikach marki Blow wbudowane są dwa mniejsze (w specyfikacji pojawia się wtedy informacja np.: 2x6W), co polepsza jakość dźwięku.

 3. Zakres częstotliwości  - informuje nas o wartościach niskich i wysokich tonów, zazwyczaj mieści się w przedziale 40 Hz – 20 kHz – im niższy pierwszy parametr i wyższy drugi, tym lepszej jakości możemy oczekiwać.

 4. Wymiary produktu  - w ofercie sklepu Blow można znaleźć zarówno malutkie głośniki jak i duże. Większe modele niebędą już tak poręczne, ale zapewnią lepsze doznania muzyczne, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 5. Czas pracy urządzenia – ta informacja pozwoli uwzględnić w planach czas działania i ładowania urządzenia. Zależny jest nie tylko od pojemności akumulatora, ale także innych wartości, które mają wpływ na zużywanie tej energii. Urządzenia działają zazwyczaj przez kilka godzin.

 6. Dodatkowe złącza  - wiele głośników posiada dodatkowe złącza pozwalające na odtwarzanie muzyki nie tylko za pomocą bezprzewodowej transmisji danych Bluetooth, ale także z niewielkich urządzeń, np.: microSD, pamięć USB czy inne urządzenia elektroniczne, które można podłączyć do głośnika za pomocą wtyku AUX. Niektóre głośniki posiadają także wmontowane wejście na mikrofon (MIC) lub pozwalają na łączenie się z mikrofonami bezprzewodowymi.

 7. Dodatkowe funkcje – choć nie są niezbędne,  poprawiają często wygodę obsługi i dostosowują urządzenie do naszych potrzeb. Wśród dodatków możemy znaleźć radio FM, equalizer pozwalający na podbijanie lub obniżanie określonych częstotliwości dźwięku, wbudowane przyciski sterujące i regulację głośności czy wyświetlacz LCD.

 

Głośniki Bluetooth Blow do 100 zł

Dostępne w ofercie głośniki do 100 zł spełnią podstawowe potrzeby użytkownika – pozwolą na przesyłanie muzyki bezprzewodowo i odtwarzanie jej w dobrej jakości. Szczególnie polecamy głośnik Blow BT460 dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (szary i czarny) z maksymalną mocą 2x10W, nawet 4 godzinnym czasem działania oraz regulacją głośności. Wbudowane radio, slot na kartę microSD, port USB oraz AUX zapewnią możliwość odtwarzania dźwiękuz wielu źródeł.

Sprawdź nasz rekomendowany produkt BLOW do 100 zł - czarny

Sprawdź nasz rekomendowany produkt BLOW do 100 zł - szary

 

Głośniki Bluetooth Blow do 200 zł

Głośniki do 200 zł gwarantują jeszcze lepszą jakość oraz większe możliwości. W tej kategorii polecamy głośnik Bluetooth z wyjątkowej serii BAZOOKA – Blow BT1000 dla bardziej wymagających użytkowników. Nieco większe wymiary, poręczny pasek do przenoszenia, wysoka moc maksymalna (100W), equalizer oraz regulacja głośności, a także szeroki wybór sygnału wejścia to gwarancja dobrej zabawy podczas spotkań w większym gronie.

Sprawdź nasz rekomendowany produkt BLOW do 200 zł

 

Głośniki Bluetooth Blow do 300 zł

Głośniki w tej kategorii charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, któreczynią produkt niemalże doskonałym. Zadbano nie tylko o każdy element podnoszący jakość użytkowania, ale także o niezwykły design, szczególnie w polecanym przez nas głośniku Blow BT830. Produkt posiada aż 4 wbudowane głośniki (2 wysokotonowe oraz 2 niskotonowe), pojemny akumulator oraz maksymalną moc aż 150W gwarantującą doskonały poziom oraz głośność. Obsługa jest prostadzięki wbudowanym przyciskom sterownia oraz czytelnemu wyświetlaczowi LCD. Oczywiście, podobnie jak poprzednie urządzenia, posiada radio FM, wejścia USB, AUX, micro SD, a także wejście Jack 6,3 mm.

Sprawdź nasz rekomendowany produkt BLOW do 300 zł

 

Głośniki Bluetooth Blow do 400 zł

Zaproponowane głośniki w tej kategorii cenowej powinny spełnić oczekiwanianawet najbardziej wymagających użytkowników. Szczególnie polecany przez nas model to głośnik Bluetooth Blow BT1200. Jego unikalny i nowoczesny design pozwoli zabrać go nawet w najtrudniejsze warunki terenowe – odpowiednie zabezpieczenie ochroni urządzenie przed różnego rodzaju upadkami i uszkodzeniami. Doskonały głośnik 5,5” woofer oraz niezwykle szeroki zakres częstotliwości zapewnią fantastyczne doznania muzyczne, a funkcja karaoke pozwoli na świetną zabawę ze znajomymi podczas imprez. W BT1200 znajdziemy także radio FM, szeroki wybór sygnału wejścia oraz system inteligentnego ładowania.

Sprawdź nasz rekomendowany produkt BLOW do 400 zł

 

Zestaw głośników Bluetooth STEREO

Warto zwrócić uwagę także na zestaw głośników STEREO BT760TWS. Jego budowa oraz parametry idealnie sprawdzą się jako soundbar do telewizorów z możliwością przesyłania dźwięku bezprzewodowo za pośrednictwem funkcji Bluetooth. Dodatkowym atutem jest niezwykle wydajny akumulator każdego z głośników, który pozwala na 7 godzin nieprzerwanej pracy.

Sprawdź zestaw głośników Bluetooth BLOW BT760TWS STEREO

 

 

Sprawdź całą ofertę głośników BLUETOOTH!

Aktualności

Konfiguracja kamer BLOW

Konfiguracja kamer BLOW

30.05.2023 r.
Udostępnij

Masz problem z konfiguracją kamery BLOW? Nie wiesz jak dodać kamerę do aplikacji V380 Pro? Przeczytaj nasz poradnik, a bez problemu poradzisz sobie z konfiguracją kamer BLOW! Konfiguracja...

Konfigurujemy lokalizator!

Konfigurujemy lokalizator!

03.11.2022 r.
Udostępnij

W pierwszej kolejności podłącz lokalizator do ładowania, proces ładowania dla wszystkich lokalizatorów nie powinien być dłuższy niż 2-4 godziny. W przypadku lokalizatorów stricte...

Jaki lokalizator GPS wybrać?

Jaki lokalizator GPS wybrać?

19.10.2022 r.
Udostępnij

Jaki lokalizator wybrać? Który lokalizator będzie najlepszy? Na takie pytania ciężko odpowiedzieć. W zależności od potrzeby wykorzystania każdy sprawdzi się w swojej dziedzinie najlepiej....