BLACK WEEK -5% – Kod rabatowy BF5
Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Sprawdź, jakie słuchawki będą dla Ciebie najlepsze!

1 września 2020 r.
Udostępnij
Sprawdź, jakie słuchawki będą dla Ciebie najlepsze!

Słuchawki – nauszne czy douszne? Przewodowe czy bezprzewodowe? Sprawdź, jakie słuchawki będą dla Ciebie najlepsze!

Słuchawki stały się jednym z najbardziej pożądanych produktów elektronicznych. Nic dziwnego – dzięki nim możemy komfortowo słuchać ulubionej muzyki czy swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne w najgłośniejszych częściach miasta. W związku z rosnącym popytem producenci dostosowują się do zapotrzebowań użytkowników tworząc słuchawki różnego typu. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?  

Słuchawki douszne i nauszne

Jest to jedno z głównych kryteriów wyboru, które jest brane pod uwagę jako pierwsze. Zacznijmy od słuchawek dousznych – wśród nich można wyróżnić także słuchawki dokanałowe. Obydwa rodzaje umieszczamy bezpośrednio w uchu, jednak te drugie docierają głębiej – aż do kanału usznego, co pozwala na szczelniejsze zamknięcie ucha, jednocześnie dając bardziej wyraziste dźwiękioraz większą stabilność. Przez to niestety są również bardziej szkodliwe dla słuchu, niż słuchawki douszne.

Dla kogo słuchawki dokanałowe i douszne?

Słuchawki dokanałowe najlepiej sprawdzą się podczas aktywności sportowej. Ich stabilność oraz wyciszenie wszelkich dźwięków zewnętrznych pozwala w pełni skupić się na ćwiczeniach, bez obaw o wypadające z uszu słuchawki. Z kolei wysokiej jakości słuchawki douszne zapewnią nam nie tylko doskonały dźwięk, ale będą także zdrowsze dla naszego ucha.

Słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne możemy podzielić na trzy typy: otwarte, półotwarte oraz zamknięte. Różnią się przede wszystkim jakością izolacji od dźwięków otoczenia. Zamknięte izolują najlepiej, z kolei zaletą słuchawek otwartych jest bardzo dobra jakość dźwięku oraz lepszy przepływ powietrza, dzięki któremu uszy nie męczą się tak bardzo. Słuchawki nauszne – z racji swoich gabarytów – są polecane szczególnie dla osób, które słuchają muzyki w domu. Idealnie sprawdzą się także do oglądania filmów oraz grania w gry komputerowe.

Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe

Oczywistą, podstawową różnicą między tymi słuchawkami jest przewód. Słuchawki bezprzewodowe łączą się z urządzeniem zazwyczaj poprzez Bluetooth, co jest ich ogromną zaletą, ponieważ nie mamy do czynienia z plączącymi się przewodami. Różnica w jakości dźwięku jest niewielka –zazwyczaj lepsze w tej kategorii są słuchawki przewodowe, jednak różnica ta nie jest wyczuwalna dla większości użytkowników. Słuchawki przewodowe zazwyczaj są tańsze niż ich bezprzewodowe odpowiedniki, a ponadto nie wymagają ładowania. Słuchawki Bluetooth dają jednak dużą swobodę łączenia się z różnego rodzaju urządzeniami bezprzewodowo, a ich zasięg wynosi zazwyczaj około 10 metrów, co zapewnia komfort w poruszaniu bez konieczności trzymania odtwarzacza przy sobie. Co więcej, często możemy w nich spotkać różnego rodzaju dodatki poprawiające jakość dźwięku, np.:  redukcja szumów.

Na jakie parametry warto jeszcze zwrócić uwagę?

  1. Mikrofon – większość słuchawek posiada już wbudowany mikrofon, jednak warto upewnić się, czy na pewno tak jest. W niektórych modelach znajduję się on na pałąku, a w innych wbudowany jest w samych głośnikach i nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Często pozwoli to na prowadzenie rozmów telefonicznych czy przyda się podczas spotkań on-line.
  2. Pasmo przenoszenia – czyli oferowany przedział dźwięków. Zazwyczaj są to wartości między 20Hz – 20kHz i są one dla większości słuchaczy wystarczające.
  3. Impedancja – im wyższa wartość, tym większa odporność na szumy i zakłócenia, ale jednocześnie dźwięki są cichsze. Na rynku znajdują się słuchawki w granicach 16-64 Ohm.
  4. Efektywność/czułość – to parametr wskazujący poziom ciśnienia akustycznego w decybelach, zazwyczaj wskazujący głośność słuchawek. Wartości te nie powinny być większe niż 90dB, w przeciwnym razie mogą mieć negatywny wpływ na nasz słuch.
  5. Czas działania – dotyczy słuchawek bezprzewodowych, które przy pełnym naładowaniu mogą działać zazwyczaj do kilku godzin. Warto sprawdzić ten parametr, aby zobaczyć, czy czas działania bez ładowania będzie dla nas wystarczający.
  6. Dodatkowe funkcje – niektóre z nich podnoszą jakość słyszanego dźwięku lub ułatwiają obsługę słuchawek. Warto sprawdzić, czy funkcje te będą dla nas na tyle istotne, aby zapłacić wyższą cenę za produkt.

 

Polecane słuchawki przewodowe douszne

Sprawdź nasz rekomendowany produkt

 

 

Polecane słuchawki bezprzewodowe douszne

Sprawdź nasz rekomendowany produkt

 

 

Polecane słuchawki przewodowe nauszne

Sprawdź nasz rekomendowany produkt

 

 

Polecane słuchawki bezprzewodowe nauszne

Sprawdź nasz rekomendowany produkt

 

 

Polecane słuchawki sportowe

Sprawdź nasz rekomendowany produkt

Sprawdź nasz rekomendowany produkt

 

ZOBACZ CAŁĄ OFERTĘ SŁUCHAWEK BLOW!

Aktualności

Konfiguracja kamer BLOW

Konfiguracja kamer BLOW

30.05.2023 r.
Udostępnij

Masz problem z konfiguracją kamery BLOW? Nie wiesz jak dodać kamerę do aplikacji V380 Pro? Przeczytaj nasz poradnik, a bez problemu poradzisz sobie z konfiguracją kamer BLOW! Konfiguracja...

Konfigurujemy lokalizator!

Konfigurujemy lokalizator!

03.11.2022 r.
Udostępnij

W pierwszej kolejności podłącz lokalizator do ładowania, proces ładowania dla wszystkich lokalizatorów nie powinien być dłuższy niż 2-4 godziny. W przypadku lokalizatorów stricte...

Jaki lokalizator GPS wybrać?

Jaki lokalizator GPS wybrać?

19.10.2022 r.
Udostępnij

Jaki lokalizator wybrać? Który lokalizator będzie najlepszy? Na takie pytania ciężko odpowiedzieć. W zależności od potrzeby wykorzystania każdy sprawdzi się w swojej dziedzinie najlepiej....