Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Jaki lokalizator GPS wybrać?

19 października 2022 r.
Udostępnij
Jaki lokalizator GPS wybrać?

Jaki lokalizator wybrać? Który lokalizator będzie najlepszy? Na takie pytania ciężko odpowiedzieć. W zależności od potrzeby wykorzystania każdy sprawdzi się w swojej dziedzinie najlepiej. W naszym asortymencie wyróżniamy lokalizatory samochodowe, lokalizatory przeznaczone dla zwierząt oraz lokalizatory personalne. Każdy model wyróżnia się jedną cechą, która sprawia że ma zastosowanie  w konkretnym przypadku.

Lokalizator GPS – Do czego służy?

Lokalizator to zazwyczaj niewielkie urządzenie służące do lokalizowania. Możemy umieścić go wszędzie, należy jedynie pamiętać aby nie zamykać go w metalowej obudowie, blisko elementów, które moga zakłócać sygnał GPS. Pozycja lokalizatora jest ustanawiana  za pomocą GPS + AGPS + LBS, dzięki temu nawet gdy lokalizator nie będzie miał sygnału GPS, najbliższy nadajnik LBS pomoże określić prawdopodobny promień urządzenia. Lokalizator ma za zadanie odnaleźć obiekt, a w razie wątpliwości może prześledzić trasę po jakiej się poruszał. Urządzenie sprawdzi się przy zapobieganiu kradzieży, czy śledzeniu ważnej paczki. Najczęściej lokalizator GPS  używany jest do:

★ śledzenia pojazdów GPS

★ monitorowania dziecka / osób starszych

★ monitorowania zwierząt domowych podczas aktywności

★ śledzenia ważnych aktówek / bagażów

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizatora?

 1. Pojemność baterii – Pojemność baterii określa długość czasu pracy i jest jednym z ważniejszym czynników przy jego wyborze, chyba że lokalizator ma być zamontowany gdzieś na stałe, np. w samochodzie, wtedy zwróć uwagę na punkt 2. 
 2. Złącza instalacyjne – Lokalizatory mogą być wyposażone w port microUSB, który umożliwia ładowanie lokalizatora w dowolnym momencie, lub gotowe złącza instalacyjne. Lokalizatory, które mają gotowe złącza instalacyjne, skracają czas montażu a dzięki niewielkim rozmiarom można je umieścić w dowolnym miejscu np. pod siedzeniem, w schowku, przy podszybiu.
 3. Wbudowane magnesy – Ułatwiają i przyśpieszają montaż lokalizatora.  Magnesy w lokalizatorach są bardzo silne, pomaga to przyczepić go dyskretnie do metalowych podłoży bez ingerencji w daną część.
 4. Wymiary urządzenia – W zależności od potrzeby śledzenia rozmiar będzie miał znaczenie podczas śledzenia ważnych aktówek, w których jest dość mało miejsca.
 5. Koszty dodatkowe – Lokalizatory na rynku oferują bardzo obszerny i bajkowy opis, jednakże mogą zawierać koszty ukryte. Najczęściej koszty dodatkowe obejmują: platformę do śledzenia, aplikację mobilną.  Lokalizatory BLOW mają dożywotni dostęp do aplikacji i platformy. Pamiętaj tylko o dokupieniu karty SIM u wybranego przez siebie operatora telefonii komórkowej.
 6. Możliwość utworzenia floty – Jest to bardzo przydatna funkcja, która w przyszłości umożliwia podpięcie wszystkich urządzeń do jednego konta, dzięki czemu oszczędzisz czas aby kontrolować wszystkie swoje urządzenia. Aby utworzyć flotę, wystarczy że napiszesz do nas krótką wiadomość a tego samego dnia połączymy Ci kilka urządzeń!

Lokalizatory samochodowe / motocyklowe

638638-3

Sprawdź szczegóły BL008

03a103a2

Sprawdź szczegóły BL03A 4G

 

Lokalizatory dla zwierząt

p1

                                                                            387w

Sprawdź szczegóły BL011

Lokalizatory personalne

bl011bl012pud

Sprawdź szczegóły BL012

013

 

Sprawdź szczegóły BL013 

Lokalizatory do zadań specjalnych - długi czas pracy na baterii

 

 
Kliknij, aby uzyskać szczegóły    

 
 
Kliknij, aby uzyskać szczegóły    

   
Kliknij, aby uzyskać szczegóły    

 

Decydując się na Lokalizator BLOW, otrzymujesz:

 • Bezpłatny dostęp do platformy i aplikacji na telefon,
 • Możliwość odtwarzania przebytej drogi z dokładną lokalizacją i postojami,
 • Aplikacja dostępna jest w sklepie Play,
 • Możliwość utworzenia floty dla kilku urządzeń,
 • Zero zobowiązań - opłata tylko za urządzenie!

Do urządzenia musisz zakupić kartę SIM, która posiada aktywne konto i posiada środki do przesyłu internetu i SMS (lub zawiera pakiety).

 

Sprawdź wszystkie modele lokalizatorów!

 

Galeria zdjęć

Aktualności

Konfiguracja kamer BLOW

Konfiguracja kamer BLOW

30.05.2023 r.
Udostępnij

Masz problem z konfiguracją kamery BLOW? Nie wiesz jak dodać kamerę do aplikacji V380 Pro? Przeczytaj nasz poradnik, a bez problemu poradzisz sobie z konfiguracją kamer BLOW! Konfiguracja...

Konfigurujemy lokalizator!

Konfigurujemy lokalizator!

03.11.2022 r.
Udostępnij

W pierwszej kolejności podłącz lokalizator do ładowania, proces ładowania dla wszystkich lokalizatorów nie powinien być dłuższy niż 2-4 godziny. W przypadku lokalizatorów stricte...

Jaki lokalizator GPS wybrać?

Jaki lokalizator GPS wybrać?

19.10.2022 r.
Udostępnij

Jaki lokalizator wybrać? Który lokalizator będzie najlepszy? Na takie pytania ciężko odpowiedzieć. W zależności od potrzeby wykorzystania każdy sprawdzi się w swojej dziedzinie najlepiej....